Barwa oczu u dziecka

Moje 5,5 miesieczne dziecko ma kolor oczu brazowy(na poczatku byl niebieski).Ja mam szare oczy, tata dzidzi ma szaro-brązowe. Moi rodzice i rodzice partnera nie mają brazowych oczu. Czy to mozliwe?zastanawiam sie juz czy to nie jakas choroba oczu.

Witam.Możliwe. Wszystkie białe dzieci rodzą się z jasną tęczówką. później oczy zmieniają barwę na inną lub zostają niebieskie. Pani partner ma oczy dwukolorowe- nie dziedziczy się koloru w prosty mendlowski sposób. Proszę obserwować tęczówki, w razie niepokoju iść do specjalisty. Pozdrawiam