W jaki sposób można zmienić kolor uczu?

Witam! Gdy byłam mała, moje oczy były praktycznie szare. Potem zaczęły robić się szaro-brązowo-zielone przez co wpadłam w panikę. Zawsze bardzo chciałam mieć jasne oczy, lecz najbardziej podobały mi się niebieskie. Pragnę się dowiedzieć, czy jest jakiś sposób by zapobiec pociemnieniu tęczówek, a najlepiej zmiany ich koloru na niebieski? Tak wiem, soczewki. Owszem zastanawiałam się nad tym, ale słyszałam także o soczewkach, które po noszeniu przez określony czas, zmieniają kolor oczu. Czy to prawda? Jeśli tak, to jakie? Jeżeli nie, to proszę, jeżeli ktoś z Was zna, jakieś 'domowe' sposoby na ich zmianę (np. jakieś zioła itp. ), niech je poda. Proszę Was wszystkich, to bardzo ważne. Pozdrawiam! (Przepraszam także za moją złą gramatykę.)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety nie istnieją żadne domowe ani medyczne sposoby na zmianę koloru oczu.

Jest ona uwarunkowana genetycznie i związana z poziomem melaniny w organizmie. Ale dobrym i bezpiecznym sposobem są koloryzujące soczewki kontaktowe. Pozwalają one na zmianę w zakresie odcieni lub koloru. Powinny być dobrane pierwszy raz przez lekarza okulistę, który po zbadaniu oczu pomoże w decyzji i nauczy sposobu postępowania z soczewkami.

Pozdrawiam