Benzodiazepina przy kamieniach nerkowych
USG wykazało wiele kamieni w obu nerkach, największe sięgają 8mm. Mam już umówioną wizytę z urologiem, ale problem mam jeszcze inny - cierpie na nerwicę i jednym z objawów jest słaby strumień moczu (Qmax 14). Czytałem, że przy tak małym ciśnieniu kamień może się zatrzymać w cewce sprawiając, że oddanie moczu zostanie uniemożliwione. Czy w tym wypadku rozsądnym byłoby poproszenie urologa o przepisanie jakiejś benzodiazepiny? Tak się składa, że tylko one pomagały na moje problemy z moczem

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Dzień dobry. Z opisu, który Pan umieścił wnioskuję, iż towarzyszy Panu duży poziom napięcia, co jest konsekwencją zaburzeń nerwicowych. Nie sądzę aby dobrym pomysłem było proszenie innego niż psychiatra lekarza o wypisanie benzodiazepin ponieważ leki te bardzo uzależniają i trzeba mieć o tym sporą wiedzę. Mam wielu pacjentów, którzy właśnie w taki sposób popadli w uzależnienie od leków, a wyjście z tego to większy problem niż kamienie nerkowe. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam.
Nie ma żadnego uzasadnienia dla przepisywania benzodiazepiny w Pana sytuacji "urologicznej". Należy poszukać przyczyny słabego strumienia moczu (przerost prostaty? zwężenie cewki?), usunąć tę przeszkodę i swobodnie wydalać kamienie (jeśli nie usunie się ich bez konieczności wydalania przez cewkę).