Bezdechy nocne spowodowane przerośniętym migdałem u dziecka

Witam, synek ma 3latka i ma przerośnięty 3migdal. Bezdechy w nocy, częsta zmiana pozycji podczas śni, niespokojny sen itd... Wszystko to co w artykule. Moje pytanie brzmi: ostatnio pogorszył sie synkowi oddech, strasznie charczy itak jakby mało sie nie udusił momentami. Czy jest możliwe aby przy migdale przerośniętymi dziecko sie zadusilo we śnie?? Czuwam nad synkiem co noc bo sie boje zeby sie nie udusił :( bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuje. Pozdrawiam. I.borowska.

Witaj

Z natury oddychamy przez nos, jeśli nosogardło jest zatkane dziecko przestaje oddychać. Rośnie poziom Dwutlenku węgla i jest to sygnał do nabrania oddechu. Wówczas następuje duży rybi wdech.

Dziecko nie powinno się udusić, jednak w medycynie nigdy nie ma niczego na 100%

Jeśli migdałek jest przerośnięty należy szybko go usunąć