Bezpodstawne napady agresji

Witam. Czasem mam bezpodstawne napady agresji. Nie rozumiem co może to wywoływać. Gdy wszystko jest w pożądku nagle wpada we mnie uczucie gniewu (np.ide korytarzem i tak po prostu wpadam w złość) i mam wtedy ochotę w coś lub kogoś uderzyć. Jak narazie staram się to kontrolować ale przychodzą takie momenty gdy jest to silniejsze i po prostu uderzam dłonią w ścianę lub odpuskuje do pierwszej osoby która się do mnie odezwie. Zaznacze ze pół roku temu miałem lekką depresję ale jestem już zdrowy.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że pojawiają się u Pana nagłe napady agresji, których nie potrafi Pan skontrolować. Nie zna Pan ich źródła, co budzi niepokój.
Agresja jest dość częstym zjawiskiem w społeczeństwie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest im bliska. To dobrze, że ją Pan zauważa i zaczyna rozumieć jako problem, którego źródła należy szukać. Być może jest w Panu wiele napięcia, które w niespodziewanych sytuacjach znajduje ujście w postaci krzyków, destrukcyjnych zachowań i samoagresji (np. uderzenie w ścianę.
Dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na konsultacje do psychologa. Być może zgłaszana trudność wymaga dłuższej pracy terapeutycznej. Zapraszam.