Bezpodstawne napady agresji

Witam. Czasem mam bezpodstawne napady agresji. Nie rozumiem co może to wywoływać. Gdy wszystko jest w pożądku nagle wpada we mnie uczucie gniewu (np.ide korytarzem i tak po prostu wpadam w złość) i mam wtedy ochotę w coś lub kogoś uderzyć. Jak narazie staram się to kontrolować ale przychodzą takie momenty gdy jest to silniejsze i po prostu uderzam dłonią w ścianę lub odpuskuje do pierwszej osoby która się do mnie odezwie. Zaznacze ze pół roku temu miałem lekką depresję ale jestem już zdrowy.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam, wzmożone zachowanie agresywne można leczyć przy pomocy psychoterapii.
Radziłbym więc skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub psychologa w ZG
Pozdrawiam i życzę poprawy

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Witam serdecznie,
Rozumiem, że pojawiają się u Pana nagłe napady agresji, których nie potrafi Pan skontrolować. Nie zna Pan ich źródła, co budzi niepokój.
Agresja jest dość częstym zjawiskiem w społeczeństwie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest im bliska. To dobrze, że ją Pan zauważa i zaczyna rozumieć jako problem, którego źródła należy szukać. Być może jest w Panu wiele napięcia, które w niespodziewanych sytuacjach znajduje ujście w postaci krzyków, destrukcyjnych zachowań i samoagresji (np. uderzenie w ścianę.
Dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na konsultacje do psychologa. Być może zgłaszana trudność wymaga dłuższej pracy terapeutycznej. Zapraszam.

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy