BHCG

Witam.

Bardzo proszę o interpretacje moich badań : w 15 dniu cyklu zrobiłam test z krwi i wyszło 2.0 mlU/ml. Czy to może oznaczać że jestem w ciązy? Staramy się o dzidziusia już ponad 2 lata bezskutecznie.

Dziękuję i pozdrawiam

Witam!

Niestety stężenie hCG < 5mIU/ml wyklucza ciążę. Jednak badanie wykonała Pani za wcześnie.
Oznaczenie hCG należy przeprowadzić dopiero w terminie spodziewanej miesiączki lub 10-14 dni po stosunku.
hCG to hormon produkowany przez zarodek po zagnieżdżeniu się w macicy, czyli najwcześniej 8-9 dni po zapłodnieniu.

Ponieważ już 2 lata bezskutecznie staracie się Państwo o dziecko, należy poszukać przyczyny niepowodzeń. Konieczne jest ustalenie powodu niepłodności. W tym celu wykonuje się szereg badań u obojga partnerów. Proponuję jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa.