Białaczka limfatyczna

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy przewlekłej białaczki limfatycznej. Mam 68 lat i od 8 lat leczona jestem leukaranem i sporadycznie enkortonem. Okresowo od maja do połowy sierpnia na moim ciele występują swędzące krosty lekarz zapisuje mi jako leczenie lek przeciw wirusowi opryszczki jednak nie przynosi on żadnego skutku. Chciałam zapytać co powinnam brać aby osłabić objawy. Z góry pragnę podziękować za udzielenie odpowiedzi.

Szanowna Pani, Heviran jest lekiem stosowanym w terapii infekcji wirusowych. Pani choroba oraz leczenie, któremu jest Pani poddawana predysponują do spadku odporności i rozmaitych infekcji, a także reaktywacji w organizmie wirusów powodujących min. opryszczkę lub ospę/półpasiec.

Zmiany skórne mogą mieć rożne podłoże, nie tylko wirusowe, ale na przykład grzybicze, bakteryjne, alergiczne, a celem postawienia diagnozy i wzdrożenia leczenia konieczna jest  przede wszystkim ich wizualna ocena oraz wykonanie badań dodatkowych. Dlatego też zachęcam do wizyty u dobrego specjalisty dermatologa.