Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to przewlekła białaczka limfatyczna?

Moja mama ( 64 lata) od dwóch lat choruje na pbl. Obecnie w trakcie leczenia leukeranem - trzeci miesiąc.Organizm odpowiedział na leczenie bardzo dobrze - leukocyty po drugiej dawce spadły do 28.000. Mam pytanie- czy możliwa jest remisja choroby całkowita, czy można mieć nadzieję że choroba została wyciszona na zawsze?Z góry dziękuję za odp.

ponad rok temu

Nadekspresja HER2

Szanowna Pani, cieszę się, że Pani Mama pozytywnie zareagowała na leczenie. Współczesna medycyna daje możliwości spowolnienia rozwoju przewlekłej białaczki limfatycznej - "wyciszenia" jej na kilka, a nawet kilkanaście lat oraz poprawy jakości życia, ale do tej pory nie udało się opracować terapii dającej możliwość wyleczenia.

Na pewno pogodzenie się z tym jest trudne, należy jednak pamiętać, że chory na przewlekłą białaczkę limfatyczną może podobnie jak chory na chorobę wieńcową lub cukrzycę (choroby przewlekłe także nie dające się wyleczyć), może przeżyć wiele lat ciesząc się względnie dobrym stanem zdrowia. 

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy