Białe plamki na paznokciach u rąk u 2-latka

Dzień dobry, Mój synek ma 2 lata i pojawiły mu sie na paznochciach u rączek białe plamy a teraz mu wszystkie paznochcie schodzą. Wcześniej miał prawdopodobnie bostonkę. nie wiem odczego to jest? dziekuję za odp

witam,
białe plamki na płytce paznokciowej są zwykle objawem awitaminozy.
Jednak jeżeli schodzą dziecku wszystkie paznokcie niezbędne jest wykluczenie grzybicy paznokci - wizyta u dermatologa