Opryszczka narządów płciowych u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

białe plamki na paznokciach to zazwyczaj sygnał, że organizmowi czegoś brakuje. Pojawiają się one na skutek niedoboru witamin i minerałów, np. wapnia, białka, potasu, cynku czy magnezu.

Jednak to nie jedyna możliwa przyczyna. Białe plamy na paznokciach, określane jako leukonychia, mogą pojawić się również na skutek mikrourazu, grzybicy paznokci lub pleśnicy paznokci. Zdarza się, że towarzyszą chorobom tarczycy czy wspomnianej przez Panią anemii.

Jest to możliwe zwłaszcza w kontekście nadmiernej senności oraz zawrotów głowy. Jednak, aby mieć pewność najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i wykonać badania w tym kierunku. Dopiero wtedy należy wdrożyć leczenie.

O diagnostyce anemii przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-anemii.

Natomiast więcej informacji na temat białych plam na paznokciach znajdzie Pani w naszym artykule pod adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/biale-plamy-na-paznokciach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty