Przyczyny białych plamek na paznokciach

Witam, Co mogą oznaczać tego typu białe plamki na paznokciach? Obecnie mam 24 lata a te plamki od kiedy pamiętam. Oczywiście ich ilość jest zmienna, czasami cała masa i to duże innym razem jedna, dwie drobne. Zastanawiam się czy może to wskazywać na jakieś zaburzenie trawienia/wchłaniania np. celiakie. Dodam, że jestem bardzo szczupły przy 187cm ważę ~60kg, często zmęczony i choruję na Hashimoto (obecnie "ustabilizowane"). Link: http://www33.zippyshare.com/i/49397170/20804/paznokcie.jpg

Witam. Tego typu zmiany mogą towarzyszyć anemii bądź niedoboru wapnia w diecie. Sugeruje wizytę u lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.