Białe plamy na paznokciach u 4-latka

Witam,mój czteroletni wnuczek ma białe plamki na paznokciach w tak dużej ilości,że paznokietki są do połowy nimi pokryte.Podobno są to jakieś braki w składnikach pokarmu,tylko ja całkowicie nie wiem jakie.Może wprowadzić jakieś suplementy diety?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, białe plamki najczęściej związane są z niedoborem cynku i witamin z grupy B w diecie. Warto zwiększyć ilość pokarmów zawierających te składniki w diecie, suplementując je w sposób naturalny. Pozdrawiam,