Zmiany na płytkach paznokci kciuków

Witam zauwazylem ostatnio na moich dwoch kciukach pod paznokciem na plytce, takie dwa szerokie poziome paski blade, wczesniej raczej takich nie mialem oraz na trzech srodkowych paznokciach u rak dziurki nie sa one jakies duze ale widze je. Dodam ze pobolewaja mnie ostatnio troche kolana i mam zakwasy na lydkach mimo ze nie obciazalem ostatnio nog. Czy jedno z drugim ma jakis zwiazek. Bylem ostatnio u reumatologa to powiedzial ze z moimi stawami jest wszystko ok bo by byly obrzeki. Pozdrawiam

Witam! Obecność białych przebarwień na płytkach paznokcia raczej nie wiążę się z dolegliwościami w obrębie stawów. Białe plamki najczęściej związane są z niedoborem cynku i witamin z grupy B w diecie lub urazem paznokcia.