Białe upławy i swędzenie u nastolatki

Mam 14 lat. Od kilku miesięcy pojawiły się u mnie nieciekawe objawy. Ok tydzień po miesiączce (która najczęściej pojawia się z opóźnieniem) mam białą, glutowatą wydzielinę z pochwy i (szczególnie po oddawaniu moczu) czuję silne pieczenie i swędzenie. Boję się, że to może być zapalenie (bakteryjne lub grzybicze). Czytałam, że przez długie nieleczenie można być bezpłodnym. Czy to prawda i czy mi to może grozić? W końcu mam to od jakiegoś czasu. Dodatkowo boję się iść do ginekologa, ponieważ mam jednak tylko 14 lat i nie wiem czy mogę iść sama, a nie chciałabym iść z kimś. Czy jest możliwe, abym mogła iść do ginekologa sama?

Witam serdecznie! Objawy dyzuryczne typu świąd i pieczenie z towarzyszącymi białymi upławami przemawia za infekcją grzybiczą. W obecnej sytuacji bezwzględnie wskazana jest wizyta u lekarza. Idealnie byłoby umówić się na konsultację ginekologiczną. Możesz jednak spróbować skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który również może rozpocząć leczenie. Ze względu na Twój młody wiek, niestety nie ma możliwości odbycia wizyty u lekarza bez obecności Twojego opiekuna prawnego czy rodziców. W obecnej sytuacji radziłabym porozmawiać z mamą na temat swoich dolegliwości. Pozdrawiam