Białe upławy i zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA. Niestety od jakiegoś czasu 3, 4 razy w tygodniu występowały u mnie białe upławy, później były one brązowe. Mój ginekolog powiedział, że zmieni mi tabletki gdyż te które biorę mają za mało jednego hormonu.Zapisał mi ASUBTELA. Nie zapytałam go czy do końca blistra Narai mogę współżyć i czy nie występuje duże ryzyko ciąży. Zostało mi 5 tabletek Narai. I czy przy zmianie tabletek (po siedmiodniowej przerwie) nie będzie istniało ryzyko ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dokończy Pani obecne opakowanie tabletek Naraya oraz zacznie Pani przyjmować nowe opakowanie tabletek Asubtela po siedmiodniowej przerwie to ochrona przed ciążą zostanie zachowana.