Białko ostrej fazy u 59-latki

w odebranych wynikach badan mam bialko ostrej fazy ( icd-9,181) 26 mg/l norma 0-10 RF-odczyn lateksowy (ICD-9,K21) 28 norma 0-20 co oznaczaja te wyniki

Witam Panią,

Wyniki moga sugerować istnienie choroby z zakresu chorób reumatologicznych. Wszystko zależy również od objawów jakie Pani towarzyszą, dlatego niezbędna jest ocena lekarska w badaniu przedmiotowym, dokładne zebranie wywiadu chorobowego. Podwyzszony RF może świadczyć o reumatoidalnym zapaleniu stawów, jak również o toczniu, twardzinie, mieszanej chorobie tkanki łącznej, zespole Sjogrena, zapaleniu wielomięsniowym lub skórnomięsniowym, krioglobulinemii, ale także o przewlekłych zapalnych chorobach płuc, czy wątroby , a także mononukleozie, grypie itd. Parametry te są tylko nieco powiększone, więc proszę się nie przerażać. Warto udać się do lekarza, który zbada Panią i postara się ustalić dokładne rozpoznanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz