Białkomocz i uszkodzenia nerek

Witam:) choruję na toczeń rumieniowaty, białkomocz,cukrzyca sterydowa, nadciśnienie.Ostatni wynik microalbuminy to 486.8mg/g. Stosuje leki kortyzon, p/cisnieniowe,furosemid i immunosupresory. Na jakim etapie uszkodzenia sa nerki i jakie rokowania. Co robic? Wizytę do reum 06.11 , diabet 13.11, nefrolog 03.12. Dlaczego choroba wymyka sie z pod kontroli pomimo że biore leki, stale jestem podopieką lekarską. Czy jakas dieta mogłaby byc rozwiązaniem? jeśli tak to jaka. Dziekuję za pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety toczeń rumieniowaty jest chorobą postępującą i nieuleczalną, można zahamować jedynie jego progresje i spowodować remisję (stan bezobjawowy). Leczenie i jego skuteczność jest niezwykle indywidualna i potrzebne jest wielospecjalistyczne i dokładne leczenie. Leki jakie Pani musi przyjmować także nie są bez znaczenia na funkcję nerek. Proszę jednak o wizytę u nefrologa i dokładniejszą diagnostykę funkcji nerek (z biopsją włącznie). Pozdrawiam