Biały nalot na migdałkach podczas anginy

Witam, mam parę pytań odnośnie anginy. Obecnie przechodzę już 3cią w tym roku anginę (ostatnią miałam miesiąc temu). Nie miewam gorączek ani silnego bólu gardła, tylko powiększone migdały, węzły chłonne i biały nalot na migdałach. Tym razem dostałam Zinnat 500. Zazwyczaj po antybiotyku wszystko szybko przechodziło, tym razem jest inaczej. 1. Po jakim czasie znika biały nalot na migdałkach? 2. Czy jest jakis skuteczny lek / szczepionka chroniaca przed czestymi anginami?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, być może doszło do rozwoju oporności na stosowany antybiotyk lub jest to infekcja wirusem EBV. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zmodyfikuje leczenie. Warto wykonać posiew z gardła w kierunku paciorkowca beta-hemolizującego. Pozdrawiam