Biegunka i gorączka u 3,5-latki

witam,moja córcia ma trzy latka i od miesiąca ma problemy z brzuszkiem,najpierw były wymioty i biegunka które przeszły po nifuroksazydzie i po leku na robaki,potem za tydzień znowu biegunka i gorączka które przeszły po leczeniu szpitalnym lekami obniżającymi gorączke i augmentinem,ponieważ doszło zapalenie gardła,wyniki badań na rotawirusy ujemny i w kale też nic nie było,teraz po tygodniu córcia ma znowu gorączke i boli ją brzuszek i nie chce jeść

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na konieczność przeprowadzenia dokładniejszej diagnostyki. Proszę skonsultować się ponownie z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wdroży właściwe leczenie. Na pewno warto jednak wykonać podstawowe badania laboratoryjne, badania kału w kierunku pasożytów
+ ew. badania mikrobiologiczne kału. Do rozważenia jest także USG jamy brzusznej.