Jak długo po rotawirusie może się utrzymywać biegunka?

Chciałabym zapytać jak długo po rotawirusie może się utrzymywać biegunka ? Dziecko obecnie oddaje ok. 5 normalnych stolców dziennie, pierwsze objawy to jest wymioty i biegunka pojawiły się 8 dni temu, do tego doszła wysoka gorączka -ok 38-39 stopni, która minęła po 3 dniach. Obecnie w kale można dostrzec trochę śluzu, czy to coś niepokojącego ? Dziecko już nie przyjmuje żadnych leków oprócz probiotyku, wcześniej był Nifuroksazyd, smecta i leki przeciwgorączkowe, antybiotyk nie był podany.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani w jakim wieku jest dziecko. 5 stolców dziennie to bowiem ciągle nieco za dużo. Ustąpienie zakażenia powinno bowiem skutkować ustąpieniem biegunki. Jeśli zatem będzie się utrzymywać, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.