Łagodne objawy zakażenia rotawirusem

Witam!

Mam syna w wieku 7 lat. Dwa dni temu zaczął gorączkować - 38,5 stopni, podczas gorączki skarży się na silny ból głowy, mniejszy ból brzucha oraz ból nóg. Gdy podam mu ibufen lub nurofen, temperatura spada i czuje się znakomicie. Nie występuje u niego żadem kaszel, ból gardła. Skarży się tylko na głowę, brzuch i ból nóg. Myślałam, że maksymalnie po dwóch dniach będzie lepiej, ale dziś mamy już trzeci dzień i dalej to samo. Pani w przedszkolu powiedziała mi 2 dni temu, że u syna w grupie jest dziewczynka, która leży w szpitalu, ponieważ stwierdzono u niej rotawirusa. U syna jednak nie wystąpiły żadne wymioty czy biegunki. Proszę o poradę.

Witam!

Opisane objawy oraz wywiad wskazują na infekcję wirusową być może rotawirusową. Zakażenie może przebiegać z różnym nasileniem objawów. U niektórych dzieci, które miały już kiedyś kontakt z wirusem lub były szczepione objawy są łagodne. Czasem objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego są znikome lub lekko zaznaczone, np. dziecko oddaje jeden luźny stolec. Proponuję pozostać przy leczeniu przeciwgorączkowym oraz nawadnianiu doustnym. Gorączka, poty oraz ewentualne luźne stolce mogą nasilać utratę wody. Jeśli po kilku dniach gorączka nie ustąpi lub pojawią się inne objawy wówczas należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pediatry w celu zbadania dziecka oraz ustalenia rozpoznania. Pozdrawiam serdecznie!