Trzytygodniowa nawracająca biegunka

Witam!Od 3 tyg.zmagam sie z nawracajaca biegunka :( Pierwszy "rzut"trwal 4dni i po przyjeciu tabletek z zawartoscia suchych drozdzy biegunka przeszla.Przez nastepne 2-3 dni stolec byl normalny po czym biegunka powrocila...i tak w kolko od 3 tyg. Gdy juz mysle,ze jest wszysko w porzadku biegunka powraca. Dodam,ze ostatnio mam duzo stresu w pracy jak i w zyciu prywatnym. Co moze byc przyczy´na tych biegunek? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam! Przewlekły stres może zmieniać perystaltykę przewodu pokarmowego i predysponować do powstawania biegunek. Jeśli utrzymuję się one tak długo konieczne jest jednak wykonanie badania ogólnego stolca, badania kału na obecność pasożytów oraz najczęstszych patogenów powodujących infekcje przewodu pokarmowego (salmonella, shigella, rotawirusy).