Na co wskazuje ta biegunka?

Od 3 dni mam biegunke, ktora słabnie. Nie mam wymiotów i mdłości. Czy samonella może występować bez żadnych nudności? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Biegunka jest wyczerpującą i niekomfortową dolegliwością, niestety na odległość, na podstawie kilku napisanych słów nie jest możliwa jakakolwiek diagnostyka.

Zgodnie z definicją, biegunkę stwierdzamy wtedy, gdy luźny lub półpłynny stolec pojawia się więcej niż 3 razy na dobę. Często jest to stan krótkotrwały, niegroźny, należy jednak pamiętać o nawadnianiu organizmu i przyjmowaniu elektrolitów.

Przyczyny biegunki mogą być rozmaite, jak zakażenie wirusowe, bakteryjne, grzybami, pasożyty, zatrucie pokarmowe. Możliwa jest również biegunka poantybiotykowa lub wywołana silnym stresem. Żołądek wówczas wydziela dużo więcej kwasów trawiennych. Salomonella jest jedną z bardzo wielu możliwości, jednym z objawów zatrucia bakteriami Salomonelli występują nudności i wymioty. Oprócz tego występuje ból brzucha, wysoka gorączka, osłabienie i zmęczenie.

Zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż 2-3 dni należy zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu lub gastrologa, by pogłębić diagnostykę i nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Zapraszam do zapoznania się z artykułami na podobny temat:

Poniżej zamieszczam odwołania do artykułów oraz odpowiedzi na podobne pytania na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-pochodzenia-pasozytniczego

https://portal.abczdrowie.pl/przewlekla-biegunka

https://portal.abczdrowie.pl/salmonella

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.