Biegunka i wymioty u 5-latka

Witam, m 5letni synek wczoraj rano dostał biegunki która była konsystencji galaretki, jednak po podaniu leku ustąpiła i dzis nie ma po niej śladu, natomiast w noc poprzedzającą wystąpienie biegunki pojawiły się wymioty. Ok godz 1.30 zwymiotował raz po czym spał do rana. Dzisiejszej nocy wymioty powtórzyły się dokładnie o tej samej porze i w tej samej ilości. Czy powinnam się niepokoic i jakie są tego przyczyny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry.