Wymioty i biegunka u 4-miesięcznego dziecka

Witam,u mojego 4 miesięcznego synka wystąpiły wymioty.Jest karmiony piersią. Jadł około godz. 8. Mąż wziął go na brzuszek po 10 zwymiotował raz gęstą przeźroczystą wydzieliną w ciągu następnych 20 minut zwymiotował jeszcze dwa razy w tym raz lekko żółtą wydzieliną. Samopoczucie ma dobre nie płacze a wręcz przeciwnie uśmiecha się. Brak gorączki.Apetyt ma,Słychać bulgotanie w brzuszku.Brzuch był lekko wzdęty.Pod wieczór zrobił kupke lekko zielonkawa z żółtymi grudkami.Jaka może być tego przyczyna?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pojedynczy epizod wymiotów u niemowlaka nie jest powodem do niepokoju. Gdyby sytuacja się powtórzyła proszę zgłosić się do pediatry.

Pozdrawiam.