Biegunka po zastosowaniu Klindamycyny

Witam mam pewien problem manowicie,biegunke ktora dostalam po zazyciu antybiotyku klindamycyna,w 3 dobie terapii ,zaczelam miec bardzo luzne stolce,zaprzestalam brania antybiotyku po wizycie u lekarza ?kazal odstawic/i stosowac diete,ale dzis jest juz 8 dzien i rano przy wyproznieniu nadal mam luzny stolec ,czekam na wynik z wymazu kalu ktory dalalm do badania .czy to moze byc rzekomobloniaste zapalenie jelit ?bardzo sie martwie bo czytalam ze to grozna bakteria ,nie chce zarazic dziecka

Aleksander Ropielewski

Nie można tego wykluczyć, chociaż klindamycyna jest antybiotykiem, który rzadko powoduje kolonizację C.difficile, ponieważ jest jednym z leków używanym w leczeniu zakażenia C.difficile.