Biegunka i codzienny luźny stolec po antybiotyku

Witam 23 stycznia mija 2 ,iesiac jak mecze sie z brzuchem.Wyrwałem zęba i zaczalem brac antybiotyk dalacin c.Po 3 dniach wystapila biegunka.Odstawilem lek.Lecz codziennie rano mialem luzne stolce.Przewaznie raz dziennie.Bralem juz rozne leki i nic nie przechodzi.Aktualnie mam problemy wieczorem gdy sie poloze mam straszne przelewanie w brzuchu, a rano odrazu musze isc sie zalatwic i przewaznie jest to luzny stolec.Morfologie robilem,probe watrobowa i posiew kalu i nic niewyszloLekarzjuztezniewie

Witam Pana,

Jednym z objawów niepożądanych mogących wystąpić po klindamycynie (Dalacin) jest rzekomobłoniaste zapalenie jelit, które może dawać objawy, takie jak np. biegunka. Czy robił Pan posiew stolca w kierunku Clostridium difficile?

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz