Biegunki od kilku miesięcy u 81-letniej kobiety

Mam pytanie odnośnie 81-letniej mamy. Choruje na depresję,migotanie przedsionków, nadciśnienie,zwyrodnienie kręgosłupa. Od kilku miesięcy ma biegunki.Trafiła 3 razy do szpitali z różnymi podejrzeniami ale bez ostatecznej diagnozy. w czerwcu na skutek biegunek dostała odwodnienia, zabrano ją z podejrzeniem udaru,bo nie bylo kontaktu, stwierdzono iż udaru nie było. Badanie na posiew niczego nie wykazało Lek.rodzinny kazał podawać leki hamujące rozwolnienia.jak mamie mam pomóc. Proszę o radę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim należy wykonać badanie kału w kierunku wirusów, SS, Clostridium oraz pasożytów. Jeśli wyniki będą prawidłowe konieczna jest ocena funkcji trzustki, wątroby. Być może konieczne będzie także wykonanie kolonoskopii. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastrologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.