Co oznacza taki wygląd biegunki?

Dzień dobry. Od pół roku cyklicznie doskwierają mi mdłości i biegunki. W kale znajdują się jajowate i galaretowate „obiekty” wielości około 4 cm. Jestem po odrobaczaniu pod opieką lekarza, mimo to, sytuacja już drugi raz się powtarza. Kał w trakcie kilkudniowych biegunek jest śluzowaty. „Jaja” znajdują się w nim zawsze podczas tych biegunek. Przerażająca jest ich wielkość. W środku są jakby żółtą galaretą, struktury kaszy manny. Badania krwi nie wykazały żadnego pasożyta.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z samego opisu ciężko stwierdzić co może być powodem występujących problemów.

Jeśli po odrobaczeniu objawy powróciły, może to sugerować, że przyczyna Pani dolegliwości nie leży w obecności pasożytów i w takiej sytuacji warto przeprowadzić dalsze badania, takie jak badanie kału pod kątem innych patogenów, w tym bakterii, wirusów i grzybów. Możliwe też, że występują u Pani pasożyty, ale nie zostały one wykryte w badaniach krwi.

Powinna Pani także wykonać badanie kolonoskopii, które pozwoli wykluczyć inne choroby jelitowe.

Zalecamy dalszą diagnostykę pod okiem gastroenterologa.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-pochodzenia-pasozytniczego

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.