Czy można całkowicie wyleczyć glistnicę?

Od 8 miesiecy nie mogę wyleczyc glistnicy zadnymi lekami. Mam codzienne bóle brzucha, gdy wezmę zentel ból ustepuje na 2 góra 3 dni i znowu wraca. Robię badania i wychodzi że dalej mam glistę. O co chodzi? Dlaczego to się nie truje? Straciłam bardzo dużo pieniędzy na badania i leki, bez żadnego efektu. Bralam takie dawki i kombinacje że głowa mała. Lekarz zakaźnik mowi że trzeba systematycznie dotruwac aż do skutku. Ale Od czerwca nie było miesiaca żebym czegoś nie brała, nie było miesiaca bez kuracji a mimo to one żyją. Kiedy to się skończy? Czy kiedyś uda mi sie z tego wyleczyć i poczuć dobrze? Nie pamietam kiedy czułam się dobrze, jak to było bez bólu brzucha i mdłości, nie ma dnia żebym czuła się dobrze. Jak rano czuje się ok to wieczorem boli brzuch albo na odwrót. Błagam o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowo, że wykonano niezbędną diagnostykę w kierunku wykrycia zakażenia pasożytniczego. Istotne jest teraz właściwe postępowanie, aby całkowicie wyeliminować pasożyty z organizmu.

Jeżeli wskazany przez Panią preparat do tej pory nie okazał się skuteczny, istnieje przypuszczenie, że należałoby zmodyfikować leczenie.

Całościowa kuracja polegająca na pełnym odrobaczeniu może trwać długo, nawet kilka miesięcy. Istotne jest, aby podejść do tego procesu wieloetapowo. Na początku warto przygotować organizm ma odrobaczenia, wzmocnić odporność oraz jelita poprzez stosowanie dobrych jakościowo probiotyków, jak i kiszonek. Następnie powinno się wdrożyć właściwe leczenie wskazanym preparatem poleconym przez lekarza specjalistę. Może on być na bazie wyciągu z orzecha czarnego, czy wrotycza. Po tym etapie warto wzmocnić detoksykację organizmu za pomocą chociażby pestek z dyni i preparatów probiotycznych. Ma to istotne znaczenie, aby przeciwdziałać nagromadzeniu toksyn martwych pasożytów w organizmie.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub specjalistą chorób zakaźnych, który po ocenie Pani stanu zdrowia zdecyduje o dalszych krokach postępowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/odrobaczanie-objawy-leki-domowe-sposoby-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/odrobaczenie-organizmu-czy-jest-konieczne

https://portal.abczdrowie.pl/glista-ludzka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.