Jak należy postępować podczas kuracji Zentelem?

Witam, mam pytania dotyczące leku Zentel. Przepisano mi trzy tabletki dzień po dniu, i jedna przypominającą po trzech tygodniach. Wyszła mi glista ludzka w badaniu kału, dość liczne zapłodnione jaja. Jaką suplementację prowadzić w czasie kuracji? Coś, co wspomoże organizm i pomoże pozbyć się martwych pasożytów oraz toksyn. Oraz czy nie wolno mi uprawiać seksu w czasie kuracji, jeśli przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Elin)? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

podczas kuracji lekiem Zentel i jednoczesnym przyjmowaniu antykoncepcji Elin, należy korzystać z dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego w postaci prezerwatywy, jeszcze przez miesiąc od zażycia ostatniej tabletki, ponieważ albendazol wchodzi w interakcję z antykoncepcją hormonalną. Podczas kuracji odrobaczającej warto sięgnąć po suplementy zawierające w składzie orzech włoski, piołun, szałwią, wspomaganie się kiszonkami, które pomogą uporać się z pasożytami i wspomogą organizm.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zentel-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-inne-leki-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-wielkie-zagrozenie-dla-zdrowia-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.