Biegunki, osłabienie i chudnięcie a leczenie lambiozy

Trzy tygodnie temu wykryto u mnie lambrie,leczenie miałam meronizodolem,ogiawami były gole głowy,osłabienia,biegunki,schudłam 4 kg. Jak długo czeka sie na poprawe samopoczucia mineły 3 tygodnie a nadal miewam biegunki,biore bakterie jelitowe,czy lek nie zadziałał czy to moze byc inna przyczyna tych luznych stolców,jakie badania można jeszcze wykonać oprócz morfologii i badania kału?

Magdalena Mroczek

Cykl rozwojowy lamblii powoduje, że jedna kuracja może nie wyeliminować wszystkich pasożytów. Poza tym choroba może nawracać lub być oporna na leczenie. Trzeba pamiętać, że niezbędne jest leczenie wszystkich domowników. Najlepiej zgłosić się raz jeszcze di lekarza zlecającego kurację.