Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Blizna od wargi do brody

Witam Posiadam bliznę od wargi dolnej do brody około 4 cm widać w niej ślady po szwach, posiadam ja od 10 lat, chciałabym z nią coś zrobić...jest to ciężki dla mnie temat ponieważ jest ona dosyć widoczna. Chciałam się zorientować o koszt operacji plastycznej i jak wogóle wygląda taka operacja z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam Magda
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Witam Panią
Blizny nie trzeba usuwać chirurgicznie. Standardem jest leczenie laserem CO2, lub mikronakłuwaniem dermapenem + peelingi. Efekty leczenia są bardzo dobre. zwykle trzeba przeprowadzić 2-4 zabiegów.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam serdecznie
Często dobre efekty można uzyskać stosując serię zabiegów laserem frakcyjnym (eCo2, Erb:Yag). Trzeba pamiętać, że blizna jest już przebudowana i zagojona (od powstania minęło 10 lat). Jeśli jest bardzo duża i nieestetyczna, często najlepszym wyjściem jest najpierw jej wycięcie i chirurgiczne zeszycie, a dopiero w dalszym etapie leczenie laserowe. Proszę przesłać zdjęcia na info@arsestetica.pl celem wstępnej oceny.
Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Rybak 

Ars Estetica
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993 
Warszawa, al. Jerozolimskie 56C tel. +48 22 820 90 03 

www.arsestetica.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, chirurg i flebolog. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.
0

Witam Panią
Metodami medycyny estetycznej można poprawić wygląd opisywanej okolicy poprzez protokoły łączone peeling medyczny oraz mezoterapia , innym sposobem jest leczenia laserowe laserem Co2 frakcyjnym.Chirurgicznie wycina się przerosłe blizny ale jest to już domena chirurga plastyka -nie wszystkie blizny należy tak traktować.Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
M Kardas

0

Witam, przy tego rodzaju bliźnie można zastosować zabiegi laser+ peelingi medyczne.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam
Bliznę najlepiej usunąć laserowo. Bardzo dobrze działa laser eCO2 Lutronic. Trzeba wykonać kilka takich zabiegów, ale wyglą blizny zdecydowanie się poprawi. Tylko w nielicznych przypadkach decydujemy się na wycinanie chirurgiczne blizny.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy