Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość laserowego usunięcia blizn po samookaleczeniu

Mam na swoim ciele wiele blizn rożnego pokroju, wywołanych samokaleczaniem. Jako iż rozpoczęłam zarowno terapie jak i leczenie chciałabym pozbyć sie tych niemiłych pamiątek kiedy juz wyjdę na prosta i przestane dosztukowywac kolejne rany. Stad moje pytanie - czy możliwe jest laserowe usunięcie takich blizn u plastyka czy ze względu na duża ilośc, rożna wielkość i położenie jest raczej awykonalne? Z góry dziękuje za pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kwas hialuronowy - wady i zalety

Metodę usunięcia, rozjaśnienia, spłycenia blizn można dopiero wybrać po konsultacji: laser, peelingi medyczne.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam, blizny po samookaleczeniach można w dużym stopniu zredukować stosując techniki łączone w gabinetach medycyny estetycznej np. laser frakcyjny CO2 a do tego serię zabiegów Dermapen z osoczem. Ostatecznej kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz w trakcie konsultacji, po dokładnym zbadaniu pacjenta.

0

Witam
Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zlikwidować blizn. Można natomiast zdecydowanie poprawić ich wygląd i zmniejszyć je. Z większością blizn doskonale radzi sobie laser frakcyjny CO2, polecam Lutronic. Dodatkowo można ostrzyknąć bliznę osoczem bogatopłytkowym.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Wygląd blizn można poprawić dzięki zastosowaniu terapii laserem eCO2. Natomiast z pewnością wymagana będzię seria zabiegów i proszę pamiętać, że ich przebudowa to proces.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy