Błona maziowa znacznie przerośnięta w wyniku USG
Witam proszę o interpretacje usg: 1. Ilość płynu w stawie zwiększona 2.Błona maziowa znacznie przerośnięta, przerost ciała Hoffy. 3. Dostępna ocena okrywa chrzeestna nieznacznie cieńsza na kłykciu bocznym k. udowej 4.Wysokie ustawienie rzepki Toczki bez uszkodzeń wydolne,więzadła poboczne piszczelowe wydolne, strzałkowe wydolne, bruzda międzykłykciowa prawidłowa, łąkotka przyśrodkowa wydolna, boczna stabilna. przyczep rzepkowy m. prostego uda, pokrywa rzepki,więzadło rzepki-wszytko prawidłowe

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Powiększenie błony maziowej wynika ze stanu zapalnego i drażnienia błony przez ruchy. Powoduje to duże dolegliwości bólowe. Jeżeli jest to pierwszy epizod zapalenia błony maziowej raczej nie ma potrzeby artroskopowego jej wycięcia, Jeżeli jednak jest to nawrotowe zapalenie błony maziowej możliwe, że jedynym skutecznym sposobem leczenia jest zabieg chirurgiczny. Poza tym kolano w normie.