Ból blizny po porodzie

dzien dobry, 10 listopada br urodzilam syna. bylam nacinana i szyta w srodku szwami rozpuszczalnymi. teraz czuje przy dotyku blizne ktora jest napieta i troche ciagnie. czy ta blizna sie wchlonie? czy moge jakos sobie ulzyc gdy ciagnie? dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam marta

Jeżeli rana jest już zagojona może pani stosować dostępne preparaty pozwalające na ładniejsze gojenie się blizny. Jeśli okaże się, ze to nie pomogło i blizna cały czas sprawia dolegliwości, jest zgrubiała, znacznie wykraczająca poza obszar pierwotnego kształtu i rozmiaru rany, stanowi ona problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, bowiem powoduje przykurcze, wywoływać ból i swędzenie- można zastosować zabieg laserowy. Usuwa się je głównie laser frakcyjnym.