Ból brzucha i uczucie przelewania się w brzuchu u męża

Witam mam pytanie mąż ma problemy z brzuchem ciągle go boli w dzień w nocy jest ok ciągle mu się przelewa i burczy ma uczucie że musi iść do toalety jak zje to po chwili idzie do toalety ostatnio pojawiła się krew którą zauważył na papierze toaletowym mąż jest kierowcą bardzo to jest dla niego uciążliwe i nie ma takiego dyskomfortu ponieważ ten brzuch go boli i nawet boi się jeŚć żeby nie iść do toalety proszę o pomoc i poradę co robić i czego mogą być tego objawy z góry DZIEKUJĘ !

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból brzucha może być spowodowany wieloma przyczynami m.in. schorzeniami w obrębie przewodu pokarmowego. Krew w stolcu jest ważnym objawem, który nigdy nie może zostać zlekceważony i zawsze wymaga konsultacji lekarskiej. Krwawienie z odbytu może być spowodowane występowaniem m.in. hemoroidów, stanu zapalnego, nowotworu. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie jest jednak możliwe postawienie diagnozy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie.