Ból brzucha i wysokie ciśnienie

Witam mam 22 lata dziś nad ranem ok 4 zerwało mnie straszne kucie brzucha bol promienicy od prawej strony do okolic serca pojawiający się co jakiś czas trwający parę sekund przy bólu uczucie rozrywania chęci krzyku ból trwa co jakiś czas po kilka sekund przy zmierzeniu ciśnienia miałam 160 na 122 puls 97 do tego z rana dostałam miesiączkę 2 dni wcześniej plamienia a potem obfite co to może oznaczać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia jest zdecydowanie za wysoka! Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się do lekarza POZ!