Omdlenie z powodu zbyt wysokiego ciśnienia
Mam 18 lat w wieku 5 miesięcy miałam operacje na serce (Asd,Pda,Vsd) tydzień temu w czwartek zemdlalam ,ponieważ miałam wysokie ciśnienie 150/100 i tętno 133 . Dziś przytrafiła mi się podobna sytuacjaz ciśnieniem 147/90 i tetno 91 . Od tamtego czasu kluje mnie w klatce i boli serce . Od czego jest tk spowodowane ?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane zwyżki ciśnienia mogą być wynikiem schorzeń układu sercowo-naczyniowego jak i innych patologii ogólnoustrojowych. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się do lekarza POZ. Najpewniej konieczna będzie także konsultacja i dalsza diagnostyka kardiologiczna.