Co oznacza wysokie tętno po odstawieniu Concor Cor?

Lekarz odstawil lek concor 1.25 u mojej mamy chorej na chorobe niedokrwienna serca z powodu niskiego tętna. Po 3 dniach pojawiło sie bardzo wysokie tetno okolo 130 w spoczynku. Kolejna wizyte ma za 4 dni. Czuje mocne kolatanie. Co robic?

Bardzo możliwe, że potrzebna jest dalsza diagnostyka kardiologiczna. W przebiegu choroby wieńcowej może dochodzić do tzw zespołu brady-tachy, w przebiegu którego na przemian może występować wolny i szybki rytm serca. Zastosowanie beteblokera może nasilać zwolnienie akcji serca. Czasem istnieje konieczność założenia rozrusznika serca i dopiero przy takim zabezpieczeniu zastosować Concor Cor. Prawidłową diagnozę może jednak postawić kardiolog po wielu badaniach serca. Leczymy się u lekarza rodzinnego. W przypadku pojawienia się zaburzeń rytmu serca może zaistnieć potrzeba pomocy na SOR lub w warunkach oddziału kardiologicznego.