Częste zawroty głowy, mdłości, osłabienie i wysokie tętno

Witam. Mam 22 lata. Od ok. 3-4 miesięcy. Mam częste zawroty głowy, mdłości, ogólne osłabienie organizmu, duszności, bóle w klatce piersiowej. Szybko się męczę, nawet przy małym wysiłku fizycznym lub po prostu stojąc. Często na klatce piersiowej pojawiają się czerwone plamy. Od około tygodnia mierzę sobie tętno i stale utrzymuje się ono w granicach 100-140, dodatkowo moje urządzenie pomiarowe sygnalizuje arytmię. Ciśnienie raczej normowe.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na występowanie zaburzeń rytmu serca. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty kardiologa, który po ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni kardiologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.