Ból brzucha, nudności i odruchy wymiotne

Witam. Od ponad miesiaca mam problem z brzuchem. Meczy mnie bol ponizej zoladka, czasami dosc silny, a czasami lekko odczuwalny. Dodatkowo mam nudnosci, czasami doprowadzajace do odruchow wymiotnych. Wymiotow nie mam, pomimo iz wczesniej duzo zjadlam. Zauwazylam, ze mocniejszy bol pojawia sie dosc szybko, pozniej dochodza okropne mdlosci i odruchy wymiotne. Dzieje sie tak wieczorami. Czasami tez pojawia sie samo oslabienie, leze kilka dni w lozku. Lekarz podejrzewa pasozyty. Czy slusznie?

Jeśli lekarz który Panią/Pana badał, zebrał wywiad, zna przypadek, podejrzewa pasożyty, to nie wiem na jakiej podstawie mielibyśmy z jego podejrzeniami dyskutować, szczególnie że mamy wielokrotnie mniej danych niż on.

Lek. Grzegorz Borstern

Szanowna Pani, oczywiście podejrzenie pasożtów jest jak najbardziej prawidłowe, wykonanie badania na pasożyty jest bardzo proste (czas oczekiwania bezpłatnie w ramach POZ około tygodnia, badanie w prywatnej placówce: koszt 45 PLN - wynik - jeden dzień). Leczenie jest bardzo proste i krótkie.
Natomiast, z podawanych przez Panią objawów - wynikałoby, iz mamy do czynienia z schorzeniem górnego odcinka p.pokarmowego (np. Zoładek, dwunastnica: nadżerki, owrzodzenia), dlatego poradziłbym Pani udanie dię do Gastrologa
Szanowny Panie - jest kilka sposobów leczenia tej przypadłości. Z Pana opisu nie bardzo wynika jaki sposób leczenia byłby najkorzystniejszy. Zapraszam do proktologa, który określi sposób leczenia.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.