Ból brzucha po miesiączce a prawdopodobieństwo ciąży

Współżyłam 4 dni przed okresem i nie wiem czy jestem w ciąży. Po tych czterech dniach dostałam okres, ale teraz mnie strasznie boli brzuch w dolnej części i plecy. Czy mogę być w ciąży? Jestem 6 dni po okresie. Czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedzi.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! W takiej sytuacji ciąża jest raczej bardzo mało prawdopodobna i myślę, że musi istnieć inna przyczyna odczuwanych dolegliwości. Warto by było udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć czy jest to w ogóle problem ginekologiczny, a jeśli stwierdzi, że nie to wtedy należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam!