Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha, wzdęcia i kolki promieniujące do pleców

Witam, mam problem z bólem brzucha po lewej stronie pod żebrem, występują wzdęcia i kolki promieniujące do pleców. Gastroskopia wykazała refluks żółciowy i rumieniowe zapalenie żołądka. Dwa lata temu miałam podobne objawy - po badaniach (w tym kolonoskopii) stwierdzono zespół jelita drażliwego. po pewnym czasie ból ustąpił, ale po 1,5 roku znowu się zaczęło. Jaka może być tego przyczyna, jakie badania jeszcze wykonać? aktualnie mam też podwyższony poziom żelaza 164, poza tym morfologia jest ok.
KOBIETA ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie,
Kolkowy ból po lewej stronie może sugerować obecność kamicy nerkowej. Aby potwierdzić to w sposób jednoznaczny warto wykonać usg jamy brzusznej. Dolegliwości mogą wiązać się również z samym zespołem jelita drażliwego. Jego leczenie w wielu przypadkach jest trudne i wymaga czasu. Powinna Pani pozostawać pod stała opieką gastroenterologa. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy