Ból czoła i gorączka u 6-latki

Moją sześcioletnią córkę od tygodnia boli czoło. w tym czasie przez 3 dni miała gorączkę 39 stopni i raz wymiotowała. Jest marudna, blada, nie ma apetytu. w nocy również budzi się z płaczem z powodu bólu. Podaję jej Ibum forte przeciwbólowo. Dodam że niechętnie chodzi do przedszkola z powodu tęsknoty za rodzicami. Czy to może mieć związek z tym bólem głowy?

Witam! Dziecko bezwzględnie powinien obejrzeć pediatra, który jednoznacznie określi przyczynę opisanych objawów. W ten sposób może bowiem manifestować się wiele stanów chorobowych, wymagających wdrożenia odpowiedniego leczenia (zapalenie płuc, oskrzeli, infekcje przewodu pokarmowego).