Wysoka gorączka i dreszcze u 8-latki

witam , 8 letnia córka ma gorączkę od soboty - 38,6 w sobotę , w niedziele 39, poniedziałek 39, we wtorek rano nastąpiła poprawa , jednak wieczorem goraczka wzrosła i utrzymuje się do dziś. w nocy dziecko miało dreszcze a gorączka dochodziła do 40 stopni. Przez cały okres trwania tego stanu jest kaszel - suchy czasami mokry. w nocy gorączka została obniżona sztucznie lekiem ibufen . jednak dziecko jest bardzo słabe. Co może być tego przyczyna czy jest możliwe, że to zapalenie oskrzeli lub płuc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Z racji tego, że gorączka trwa już bardzo długo proszę niezwłocznie udać się do pediatry.
Pozdrawiam