Ból, drętwienie i mrowienie lewej nogi

Kobieta 27 lat ból dretwienie i mrowienie lewej nogi. Lydka i stopa w dotyku zimne w porownaniu do drugiej nogi. Wczesniejsza wizyta na sor stwierdzono niewielka skrzepline i powiekszona kaletke miesnia polbloniastego zalecono clexane 100. Neurologicznie podejrzenie dyskopatii. Tabletki przeciwbolowe doreta nie pomagaja. Dzisiejsza wizyta na sor odeslanie gdyz to nie nagly przypadek. Jaka moze byc przyczyna takiego stanu?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby określić dalsze Postępowanie. Sądzę że konieczna jest konsultacja lekarza neurologa oraz chirurga naczyniowego a być może także lekarza ortopedy

Skrzeplina w mięśniu półbłoniastym jest niepokojąca. Mogła sobie Pani naderwać ten mięsień, powstał skrzep, który może powodować lokalny stan zapalny. Jeśli tak to proszę uważać z aktywnością (nie obciążać nogi, nogę kłaść na taborecie), z kolei intensywnie ćwiczyć stopę.
Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, prawdopodobnie skieruje Panią do naczyniowca.