Ból dziąsła i ropa po usunięciu zęba

WItam. Jakiś czas temu miałem robione leczenie kanałowe. Okazało sie ze jest pod nim ropa . Przepisano mi antybiotyk rozwiercono zeba i kazano przyjsc za tydzien na wyrwanie. NIe poszłem bo jmi sie nie chciało:) po miesiacu znowu to samo, ropa pod zebem jednak został od razu wyrwany. Czy to normalne ze krew w ślinie jest widoczna 24 godziny po wyrwaniu? ciagle czuję okropny ból, ropa chyba wogóle nie schodzi. Z góry dziekuję za odpowiedź

Krew w ślinie 24 h po wyrwaniu nie jest niczym dziwnym. Możliwe, że doszło u Pana do tzw. suchego zębodołu, czyli utrudnionego i bolesnego gojenia miejsca po usuniętym zębie z powodu wypłukania z niego skrzepu krwi. Może Pan udać się z tym bólem do stomatologa na kontrolę lub poczekać kilka dni aż ból ustąpi.