Ból po usunięciu zęba siódemki

jestem po usunieciu 7 dosyc drastycznym juz 5 dni ale w dalszym ciagu odczówam bol taki ze musze brac leki czy to normalne czy powinnam sie martwic

Prawdopodobnie powstało zapalenie zębodołu.Leczenie polega na wyłyżeczkowaniu rozpadłego skrzepu z zębodołu, przepłukaniu zębodołu roztworem 0,9% NaCl lub 3% roztworem dwuwęglanu sodu i założeniu preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych, produkowanych specjalnie w kształcie dostosowanym do kształtu zębodołu. Leczenie to skutecznie uśmierza ból, ale nie przyspiesza gojenia, które zwykle trwa do trzech tygodni. W leczeniu można wspomagająco zastosować laseroterapię lub ozonoterapię.