Pusty zębodół i bóle połowy twarzy po ekstrakcji

Witam. Dwa tygodnie temu usunęłam górną zatrzymaną ósemkę.Niestety powstał suchy zębodół i ciągle boli mnie połowa twarzy. Lekarz zalecił płukanie solą fizjologiczną, rozcieńczoną wodą utlenioną i dentoseptem lub szałwią. Z powodu braku poprawy włączono wczoraj antybiotyk clindamycin. Z uwagi na uczulenie na kwas acetylosalicylowy wykluczono nipas. Jestem już u kresu wytrzymałości. Jak długo może potrwać taki stan? Z góry dziękuję.

Leczenie polega na wyłyżeczkowaniu rozpadłego skrzepu z zębodołu, przepłukaniu zębodołu roztworem 0,9% NaCl lub 3% roztworem dwuwęglanu sodu i założeniu preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych, produkowanych specjalnie w kształcie dostosowanym do kształtu zębodołu. Leczenie to skutecznie uśmierza ból, ale nie przyspiesza gojenia, które zwykle trwa do trzech tygodni. W leczeniu można wspomagająco zastosować laseroterapię lub ozonoterapię.